Nahoru
Větší velikost písma Normální velikost písma

menu

I.C.E. karta - Seniorská obálka

Co je vlastně seniorská obálka a jak může pomoci?

I.C.E. karta - slouží v případě ohrožení života

Jedná se o tiskopis, který je určený především seniorům a zdravotně znevýhodněným osobám, žijícím v domácím prostředí, a to pro řešení krizových situací, jako je zhoršení zdravotního stavu nebo potřeba naléhavé pomoci. V takových chvílích člověk bývá často rozrušený, nesoustředěný a nedokáže reagovat ani odpovídat na otázky záchranářů, hasičů či policie. Velkým ulehčením pro přivolanou pomoc proto může být právě dobře vyplněná I.C.E. karta - Seniorská obálka PDF, která se jistě stane pomocníkem i pro rodiny osob v krizové situaci, jejich blízké nebo pro pracovníky sociálních služeb.

Vyplnění tiskopisu si zajistí každý sám, případně za podpory blízkých osob. Při vyplňování se postupuje podle návodu PDF, který je velmi jednoduchý, protože byl vytvořen v barvách „semaforu“. Pro fungování v praxi je důležité, aby uvedené informace byly co nejaktuálnější.

Vyplněný tiskopis je třeba složit do tvaru obálky, která se ukládá na viditelné místo v domácnosti. Složky integrovaného záchranného systému doporučují pro tento účel především vnitřní stranu vstupních dveří do bytu, případně dveře lednice. Pro bezpečné uchování obálky slouží plastový obal a k jeho připevnění oboustranná lepicí páska.

I.C.E. karta - Seniorská obálka PDF
Pravidla pro vyplnění PDF